IX Integracyjny Rajd Korczakowski

W tym roku Rajd Korczkowski związany był obchodami 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu.

Wszystkim pracownikom składamy serdeczne  życzenia, gratulacje i wyrazy uznania.

Współorganizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”. 

Cieszymy się, że Rajd Korczakowski po przerwie spowodowanej pandemią powrócił do kalendarza, bo to świetna okazja do integracji, dobrej zabawy, poznawania regionu radomskiego, no i spróbowania wyjątkowo pysznych potraw.

Wycieczka odbywała się na trasach: rowerowej, pieszej i dla wózków. Uczestnicy, pociągiem Kolei Mazowieckich dotarli na miejsca startu. My przemierzaliśmy trasę rowerową, którą rozpoczęliśmy w Grabowie nad Pilicą. Dużą radość sprawił nam udział w wyprawie dwóch wspaniałych rowerzystów – naszego absolwenta Mateusza Gondka i jego taty Pawła.

Po drodze przewodnik,  pan Andrzej Małecki przekazywał nam ciekawe informacje przyrodnicze, które wykorzystaliśmy rozwiązując test ze spostrzegawczości na trasie. Szlakiem wiodącym przez lasy, łąki i malownicze wsie dotarliśmy do siedziby Nadleśnictwa Dobieszyn. Tam wspaniale się bawiliśmy, biorąc udział w różnych grach, w tym grze terenowej o Dobieszynie. Do Radomia wróciliśmy również koleją.

Dziękujemy za pomoc naszym przyjaciołom z Klubu Turystyki Rowerowej PTTK ORKAN Radom, panom: Zbyszkowi Siczkowi, Longinowi Grzmilowi i Krzysztofowi Gumińskiemu.

Podziękowania należą się również pracownikom Kolei Mazowieckich, którzy byli pomocni, serdeczni i zaangażowani, dlatego bez stresu dla nas opiekunów wycieczki, odbyliśmy podróż pociągiem z dziećmi i rowerami.

W rajdzie rowerowym z naszej szkoły wzięło udział 14 uczniów i trzech nauczycieli: Iwona Petz, Artur Janas i Paweł Podsiadło. Przejechaliśmy około 30 km.